2019-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer    

Internetowe wieści

Wyświetleń: 14421
Ocena: 2.81
Twoja ocena: 12345

Darmowy Internet w domach mieszkańców Szczawnicy

Szczawnica otrzymała kolejne dofinansowanie z funduszy europejskich, tym razem na realizację projektu pod nazwą „Internet w domach mieszkańców Szczawnicy” złożonego we wrześniu 2009r. Działania projektu zakładają zakup dla 110 rodzin z terenu Szczawnicy komputerów z pełnym oprogramowaniem oraz pokrycie kosztów dostępu i korzystania z Internetu przez okres trzech lat. Dodatkowo wszyscy uczestniczy projektu zostaną przeszkoleni z zakresu obsługi komputera oraz objęci wsparciem w postaci serwisu i pomocy technicznej przez cały czas trwania projektu. Łączna wartość całego zadania opiewa na kwotę 568 700,00 zł z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi aż 85%. Pozostałą część kosztów pokrywa miasto, co zostało zapewnione uchwałą Rady Miejskiej z września 2009r. Osoby biorące udział w projekcie nie ponoszą zatem żadnych kosztów związanych z zakupem i użytkowaniem komputerów jak również korzystaniem przez okres trzech lat z darmowego Internetu.
„Wiem jak bardzo ważne było dla wielu mieszkańców Szczawnicy stworzenie możliwości korzystania z Internetu. To właśnie dla nich napisaliśmy projekt, dzięki któremu spełnią swoje marzenia i który pomoże im otworzyć dotychczasowe wirtualne granice. Dzięki realizacji projektu skutecznie przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu społeczeństwa Szczawnicy oraz zdecydowanie poprawiamy jakość jego życia” – nie ukrywa zadowolenia Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
 

Aktualności
Odwiedzin :
 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska